Την γραμμή τερματισμού στον Transvulcania Ultramarathon που διεξάγεται στο Ισπανικό νησί La Palma του συμπλέγματος των Καναρίων νήσων, πέρασαν πριν απο λίγες ώρες τα τρία μέλη μας.

trans1Ο αγώνας της διοργάνωσης με την ονομασία Transvulcania Ultramarathon ξεκίνησε σήμερα 7 Μαίου στις 6:00πμ με την συμμετοχή 1.557 αθλητών. Η διαδρομή είναι 73 περίπου χιλιομέτρα με 4.400 μέτρα θετικής υψομετρικής διαφοράς και μέγιστο υψόμετρο διαδρομής τα 2.426 μέτρα. Στους αγώνες της διοργάνωσης συμμετείχαν και αρκετοί Έλληνες αθλητές. Και τα τρία μέλη μας τερμάτισαν με επιτυχία και με καλές επιδόσεις τον αγώνα. Συγκεκριμένα ο πρόεδρός μας Γιάννης Πυργέλης με επίδοση 10:34:07 τερμάτισε στην 178η θέση της γενικής κατάταξης. Ο Αθανάσιος Δασκαλόπουλος με επίδοση 12:13:36, τερμάτισε 470ος στους 1.557 και ο Ιωάννης Μιτσιβέλης με επίδοση 14:22:10 τερμάτισε στην 1027η θέση.

Όπως αναφέρουν οι Χanthirunners: “Συγχαρητήρια παιδιά, καλή αποκάτασταση και καλή επιστροφή στην πατρίδα!”